Umelá inteligencia a automatizácia: Aký vplyv môžu mať na sledovanie a správu dochádzky?

Dátum: 14. marca 2024

Rozmach umelej inteligencie sa v posledných dvoch rokoch výrazne zrýchlil, vďaka čomu ju dnes využíva snáď každý. A to nielen v osobnom, ale aj v pracovnom živote. Jej výhod je veľké množstvo, pričom väčšina si pochvaľuje skutočnosť, že dokáže zefektívniť viaceré procesy vrátane sledovania dochádzky. Akým spôsobom by mohla táto nová technológia pomôcť pri monitorovaní zamestnancov a aké benefity by do tejto oblasti vedela v budúcnosti priniesť?

Vylepšená presnosť

Moderné dochádzkové systémy, ktoré bude podporovať umelá inteligencia, by mali disponovať pokročilými algoritmami starajúcimi sa o presné zaznamenávanie dochádzky. Spoločnosti sa tak veľmi jednoducho vyhnú rôznym komplikáciám, ako sú napríklad podvody pri evidencii.

Pomocou vylepšenej presnosti sa taktiež znižuje riziko zbytočných chýb z nepozornosti a zaisťuje sa presný výpočet miezd.

Automatizácie

Umelá inteligencia vie automatizovať mnohé procesy aj v rámci elektronických dochádzkových systémov, čím šetrí čas a energiu. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že táto funkcia sa využije hlavne pri tvorbe komplexných analýz, ktoré sú dôležité na získanie prehľadu o produktivite zamestnancov.

Lepšia bezpečnosť

Súčasťou dochádzkových systémov sú citlivé dáta o zamestnancoch, ktoré by z dôvodu nedostatočnej úrovne ochrany mohli zneužiť tretie strany. Bezpečnosť väčšiny súčasných systémov je dostatočne vysoká, no umelá inteligencia by ju mohla pozdvihnúť ešte o úroveň vyššie. Plus, v prípade útokov by mohla navrhnúť praktické riešenia na to, ako sa im vyhnúť.

Zvýšená produktivita

Tým, že umelá inteligencia dokáže automatizovať viacero pracovných úloh spojených s evidenciou zamestnancov, redukuje vaše povinnosti v tejto oblasti na minimum. Efektívne tak zvyšuje produktivitu a poskytuje vám viac času na ďalšie povinnosti, ktoré by ste inak museli delegovať na niekoho iného.

Jednoduchá integrácia

Riešenia podporované umelou inteligenciou by sa mali dať bez akýchkoľvek problémov integrovať s existujúcimi HR a mzdovými systémami. Jednotlivé informácie tak nebudete musieť komplikovane zdieľať alebo posielať.

Plusom integrácie by malo byť tiež to, že hneď, ako bude hotová, systém si nebude vyžadovať žiadne dodatočné zásahy od odborníkov, ktoré by mohli predstavovať ďalšie náklady.

Používanie, ktoré zvládne každý

Evidencia online prostredníctvom systému, ktorý pracuje s umelou inteligenciou, znie veľmi náročne. Pravdou je však presný opak. Moderné systémy sú intuitívne a jednoduché na používanie. Nemali by preto robiť žiaden problém ani osobám, ktoré ich doteraz vôbec nepoznali.

Moderné riešenia od Biometric vám niektoré funkcie umelej inteligencie poskytnú už teraz

Integrácia umelej inteligencie do systémov na evidenciu dochádzky je síce otázkou budúcnosti, no dobrou správou je, že jednoduchý dochádzkový systém od Biometric vám mnohé zo spomenutých funkcií poskytne už teraz

K nim sa radí napríklad prepojenie s inými systémami, vysoká bezpečnosť, automatizácia niektorých procesov či presnosť v zaznamenávaní údajov. Následne systém poteší aj ľahkým používaním a tým, že vie vytvoriť rôzne prehľadné reporty.Okrem toho netreba zabúdať ani na to, že Biometric disponuje aj dochádzkovým systémom cez mobil. Vďaka nemu si zamestnanci môžu svoju dochádzku evidovať aj z home office alebo terénu.

Naše ďalšie články

1 2 3 7

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu