biometric logo

Zvýšenie produktivity u zamestnancov pomocou dochádzkového systému. Ako na to?

Dátum: 11. októbra 2023

Základom tých najlepších pracovných výsledkov je vysoká produktivita. Bohužiaľ, v dnešnej dobe, kedy nás stále niečo vyrušuje, je náročné udržať si ju. Zdá sa vám, že produktivita vašich zamestnancov klesla a neviete, čo s tým robiť? Jedným z riešení tohto problému je implementácia dochádzkového systému.

Uistite sa, že zamestnanci majú správnu dochádzku

Nedostatočná produktivita a motivácia do práce sa môže prejavovať viacerými spôsobmi. Niekto neustále niekam odbehuje a rozpráva sa s kolegami. Iný zas pozerá do mobilu alebo surfuje po rôznych webových stránkach. V určitých prípadoch sa však stáva aj to, že zamestnanci zostanú voči práci ľahostajní, čo sa následne odráža na ich dochádzke.

Pomocou moderného dochádzkového systému môžete sledovať, ako vaši zamestnanci chodia do práce. Viete sa informovať o tom, či niekto pravidelne mešká alebo odchádza príliš skoro. Prípadne môžete zistiť, či nejaké osoby netrávia príliš veľa času na prestávke.

Ak uvidíte, že sa v kolektíve nachádza jedna či viac osôb, ktoré si skracujú pracovný čas alebo ho netrávia efektívne, skúste sa s nimi porozprávať. Zistite, kde je problém a či naň neviete nájsť spoločné riešenie.

Benefity pre produktívnych zamestnancov

Zamestnancov musíte neustále motivovať, inak ich produktivita klesne a svoj pracovný čas nebudú využívať efektívne. Spôsobov, ako na to, je rovno niekoľko. Jedným z nich je sledovanie ich aktivít prostredníctvom dochádzkového systému.

So zamestnancami sa dohodnite, že ak stihnú urobiť potrebné úlohy do určitého termínu, poskytnete im nejaké pracovné benefity. Tými nemusia byť len finančné odmeny. Mnohých poteší aj deň voľna navyše, možnosť práce z home office alebo výhodné zamestnanecké zľavy.

Lepšie pracovné podmienky

Moderné dochádzkové systémy zjednodušujú viaceré pracovné procesy, čím zlepšujú podmienky pre všetkých zamestnancov

V prvom rade urýchľujú evidenciu príchodu a odchodu z práce. Zamestnanci v priebehu niekoľkých sekúnd naskenujú kartičku alebo odtlačok prsta a môžu pokračovať do svojich kancelárií. Nič ich tak zbytočne nezdržuje. To isté platí aj pre tých, ktorí pracujú z domu. V takomto prípade stačí len otvoriť mobilnú aplikáciu, zaznamenať dochádzku a začať pracovať.

Následne netreba zabúdať ani na to, že systémy dokážu generovať rôzne štatistiky a prehľady, na základe ktorých sa robia mzdy. Takýmto spôsobom výrazne uľahčujú prácu ekonomickému oddeleniu.

Základom je kvalitný dochádzkový systém

Ak chcete mať prehľadné a presné informácie o svojich zamestnancoch, budete potrebovať kvalitný dochádzkový systém. Ten vám okrem informácií o dochádzke poskytne aj množstvo ďalších funkcií. Dôležité je však vedieť, že funkcie sa odvíjajú od toho, akú značku a typ systému si zvolíte. 

Napríklad systém Biometric vám ponúkne:

  • monitoring rôznych aktivít zamestnanca,
  • evidencia skorších a neskorších príchodov a odchodov,
  • celkový odpracovaný čas zamestnanca,
  • podpora dovoleniek, sviatkov a pracovného voľna,
  • možnosť evidencie aj na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie, a veľa ďalšieho.

Veľkým plusom je aj to, že systém minimalizuje riziko podvodu pri evidencii dochádzky. Po tom, ako zamestnanec naskenuje kartu alebo odtlačok prsta, sa údaje automaticky ukladajú. Nemôže ich preto prepísať a prilepšiť si tak o pár minút či hodín.Vyskúšajte dochádzkový systém aj vy. Okrem toho, že si vďaka nemu zjednodušíte mnohé pracovné procesy, zvýšite taktiež produktivitu svojich zamestnancov. To bude v praxi znamenať lepšie výsledky a vyššie zisky.

Buďte informovaný o novinkách a akciách, prihláste sa do newslettera.

Odber noviniek
Vaše osobné údaje sú spracované v súlade s našim Zásadami na ochranu osobnych údajov

Naše ďalšie články

1 2 3 5

Napíšte nám

Máte nejaké otázky alebo chcete vedieť viac o našich produktoch? 
Zanechajte nám odkaz alebo napíšte mail na info@biometric.sk 
a my Vám radi poskytneme všetky informácie.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2022 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu