Prístupové systémy vo verejnom sektore

Dátum: 10. septembra 2023

Moderné prístupové systémy sú neoceniteľným pomocníkom, ktorý má široké využitie. Skvelo poslúžia nielen v menších či väčších súkromných firmách, ale aj vo verejnom sektore. Akým spôsobom sa dajú využiť v tejto oblasti a prečo by v nej rozhodne nemali chýbať? Pripravili sme si pre vás všetky informácie.

Vysoká úroveň zabezpečenia

Prístupové systémy sa starajú o zabezpečenie priestoru alebo areálu nehľadiac na to, kde sa nachádzajú. To znamená, že okrem súkromných firiem vedia zaručiť bezpečnosť aj na akýchkoľvek iných miestach. Dokonca aj vo verejnom sektore.

Verejné podniky sa z pohľadu bezpečnosti líšia najmä v tom, že mnohokrát potrebujú vyššiu úroveň ochrany. Do ich areálu vstupuje veľké množstvo ľudí, o ktorých je nutné mať prehľad.

V tomto smere dokážu efektívne pomôcť prístupové systémy, ktoré zabránia vstupu nepovolaných osôb do areálu, prípadne len do určitej jeho časti. Okrem toho odsledujú, kto kedy prišiel a následne aj odišiel. Získate tak detailný a presný prehľad o tom, čo sa v interiéri alebo exteriéri podniku deje a či je treba zakročiť.

Možnosť prepojenia s inými systémami

Úroveň bezpečnosti môžete podporiť aj prepojením prístupového systému s inými systémami, ktoré sa už v podniku nachádzajú. Ideálne je zvoliť kombináciu s kamerovým alebo dochádzkovým systémom, prípadne s oboma naraz.

Dôležité je však podotknúť, že nie všetky prístupové systémy disponujú možnosťou prepojenia. Ak teda máte o túto funkciu záujem, dobre sa o nej informujte. My v Biometric poskytujeme prepojenie nielen s dochádzkovým a kamerovým, ale aj s návštevným a zabezpečovacím systémom. Dokonca, zvoliť si môžete aj spojenie so systémom evidencie výrobných operácií.

Vytváranie zón

To, čo na prístupovom systéme ocenia mnohé verejné podniky, je vytváranie zón v objekte. Ide o funkciu, ktorú využijete, ak máte v budove miestnosti alebo oblasti, kam nemôžu ísť úplne všetci zamestnanci.

Zóny si viete upravovať podľa svojich preferencií a potrieb. V areáli ich môžete mať rovno niekoľko, čo vám zaisťuje tú najvyššiu a najlepšiu bezpečnosť.

Jednoduché ovládanie, ktoré zvládne každý

Verejný sektor je rýchly. Pracovníci sú často zaneprázdnení a nemajú čas zvykať si a učiť sa pracovať s novými systémami. Práve preto je do tejto sféry ideálny Biometric, ktorý má jednoduché a intuitívne ovládanie. Každý jeden zamestnanec si naň zvykne v priebehu niekoľkých dní.

Viaceré spôsoby overovania

Rovnako ako ovládanie, ani overovanie totožnosti nesmie byť príliš komplikované a náročné. Človeka by pri príchode alebo odchode z práce zbytočne zdržovalo. Biometric vám poskytuje rovno dve možnosti overenia, ktoré môžete využiť vo verejnom sektore. K nim patria:

  • Bezkontaktný spôsob – na overenie identity a vyhodnotenie toho, či osoba môže vojsť do areálu alebo nejakej jeho časti, sa využívajú špeciálne zamestnanecké karty, aplikácie v mobile alebo náramky. Ide o starú dobrú klasiku, ktorá je rýchla, spoľahlivá a nemala by nikomu robiť problémy.
  • Biometria – modernejšie riešenie, ktoré je taktiež rýchle a praktické. Na overenie totožnosti sa používa sken očí, tváre, odtlačku prsta alebo hlasu.

Eliminácia podvodov pri dochádzke

Kvalitný prístupový systém dokáže zabrániť aj zbytočným podvodom pri dochádzke, ktoré by mohli vzniknúť nechtiac či naschvál. Počas toho, ako sleduje, kto do objektu vstúpil, zaznamenáva aj čas, vďaka čomu si môžete overiť, kedy zamestnanec skutočne prišiel do práce a kedy z nej zas odišiel.

Ešte praktickejším riešením je prepojenie prístupového systému s dochádzkovým. Ten vie jednotlivé údaje o dochádzke ukladať a následne z nich vytvárať prehľadné výstupy.

Naše ďalšie články

Dochádzkový systém pre malé firmy
Správna evidencia dochádzky je kľúčová pre efektívne fungovanie každej firmy, a to vrátane malých podnikov. V tomto článku sa pozrieme na výhody po...
Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
1 2 3 9

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu