Ako funguje prístupový systém? Investícia, ktorá sa vyplatí

Dátum: 5. augusta 2023

Prístupové systémy sa stali bežným štandardom v rámci zabezpečenia firemných priestorov. Zjednodušujú sledovanie toho, kto do objektu vošiel a kto z neho zas vyšiel, čím sa zabraňuje rôznym zbytočným problémom, ako napríklad krádeži. Premýšľate, že by ste do takéhoto systému zainvestovali aj vy? Poradíme vám, ako si zvoliť ten najlepší.

S prístupovým systémom sa najprv zoznámte

Na začiatok je dôležité, aby ste vedeli, čo vlastne prístupový systém je a aké všetky funkcie vám poskytne. V jednoduchosti povedané, ide o systém, ktorý slúži na sledovanie vstupov a výstupov z monitorovaného objektu. Zaisťuje vám tak prehľad o pohybe a zotrvaní osôb v kanceláriách, skladoch a iných priestoroch.

Prístupové systémy fungujú na základe prístupových oprávnení a ich spätnej kontroly. Spôsob identifikácie je rôzny. Stretnúť sa môžete s kartou, PIN kódom alebo odtlačkom prsta.

Zistite, aké funkcie prístupový systém má

Prístupový systém môže disponovať viacerými funkciami zvyšujúcimi bezpečnosť a produktivitu práce. K tým základným, s ktorými sa stretnete najčastejšie, sa radia:

  • zabezpečenie vstupov pre neoprávnené osoby,
  • identifikácia prístupovou kartou, PIN kódom, mobilom alebo biometriou,
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • zadefinovanie zón objektu/priestorov,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • blokácie prístupu v prípade straty karty alebo jej opakovaného použitia,
  • vytvorenie skupín a zadefinovanie oprávnení prístupov,
  • možnosť prepojenia s inými systémami.

Vyberte si overeného dodávateľa

Kvalitný a overený dodávateľ s rokmi skúseností je základom úspešného nákupu. Spolu s riešením na mieru vám totižto poskytne aj profesionálny zákaznícky servis. Ten využijete najmä vtedy, keď sa so systémom niečo stane, prípadne budete potrebovať poradiť s jeho nastavením alebo čímkoľvek iným.

Všetko toto a ešte oveľa viac ponúkame aj my v Biometric. Podľa vašich potrieb a finančných možností zvolíme riešenie, ktoré disponuje potrebnými funkciami. Okrem toho poradíme aj s výberom ďalších systémov určených na podporu bezpečnosti, ako sú napríklad kamerový alebo návštevný systém.

Zvoľte vhodný terminál

Prístupové systémy môžu disponovať viacerými typmi terminálov. K tým najpopulárnejším sa radia:

Bezkontaktný systém využíva na zber údajov potrebných na overenie identity viaceré identifikačné prostriedky ako sú karty, náramky alebo mobilné telefóny. Na základe nich vyhodnocuje, či osobu pustí ďalej.

Biometrický systém získava údaje na overenie identity z biometrických údajov ako sú odtlačky prstov, tvár, hlas alebo oči.

Každá možnosť má iné výhody. Vo všeobecnosti však platí, že obe fungujú jednoducho, takže s nimi zamestnanci nebudú mať žiadne problémy. Nehovoriac o tom, že zozbierané dáta vyhodnocujú veľmi rýchlo. Pri vstupe alebo výstupe z objektu tak zbytočne nezdržujú.

Popremýšľajte nad prepojením na ďalšie systémy

Systém Biometric môžete prepojiť s ďalšími bezpečnostnými systémami, ako napríklad s:

Ďalšie systémy je ideálne vyberať naraz alebo od rovnakého dodávateľa. Zaistíte si tak, že budú kompatibilné a celý proces práce bude rýchly a plynulý.Prepojenie prístupového systému s inými systémami prináša desiatky výhod. K nim sa radí zabezpečenie tej najvyššej možnej ochrany a poskytnutie množstva dodatočných funkcií.

Naše ďalšie články

Dochádzkový systém pre malé firmy
Správna evidencia dochádzky je kľúčová pre efektívne fungovanie každej firmy, a to vrátane malých podnikov. V tomto článku sa pozrieme na výhody po...
Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
1 2 3 9

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu