Biometric

Prístupové systémy pre byty a obytné budovy: Riešenia pre bezpečný a pohodlný prístup

Dátum: 7. decembra 2023

Udržať bezpečnosť v obytných budovách je komplikované. Každý deň do nich vojde veľké množstvo ľudí, pričom nie všetci sú ich obyvateľmi. Niektorí sú len návštevou, ktorá po krátkom čase odíde. Otázkou teda zostáva, ako podporiť bezpečnosť obyvateľov bytového domu a znížiť rôzne riziká, ako napríklad krádež? Ideálnym riešením sú prístupové systémy.

Prístupové systémy nielen do firiem

Prístupové systémy sú dnes veľmi obľúbené najmä vo firmách. V nich zaisťujú, že sa do objektu dostanú len povolané osoby. Nehovoriac o tom, že umožňujú vytvárať jednotlivé skupiny a na ich základe definovať oprávnenia pre vstup. To v praxi znamená, že napríklad zamestnanci bez previerok alebo certifikátov sa nedostanú do laboratórií a podobne.

Výhodou prístupového systému v rámci firiem je tiež to, že sa dá bez akýchkoľvek problémov prepojiť s iným systémom. Spolupracovať môže s návštevným, zabezpečovacím alebo dochádzkovým, čím sa urýchľujú jednotlivé operácie a zaisťuje sa plynulá práca.

Funkcie a benefity, ktoré prístupové systémy poskytujú, však nie sú určené len firmám. Ocenia ich aj obyvatelia obytných budov. Tie sa totižto v mnohom podobajú na firemné priestory. K spoločným znakom patrí najmä skutočnosť, že ich navštevuje veľa ľudí, čím sa znižuje úroveň ich bezpečnosti.

Prístupové systémy vedia túto komplikáciu veľmi jednoducho vyriešiť. Zabezpečia vstupy a zaistia, že bez špeciálnej karty alebo biometrického údaja sa do objektu nikto nedostane.

Funkcie prístupových systémov pre obytné budovy

Moderné prístupové systémy určené pre obytné budovy potešia viacerými funkciami. Tými sú:

  • Identifikácia kartou alebo biometriou – spôsob identifikácie by sa mal vybrať podľa preferencií majiteľov bytov. Prístupová karta je klasika, ktorá sa používa už dlhé roky. Biometria je novšou alternatívou umožňujúcou overenie totožnosti na základe odtlačku prsta alebo skenu tváre.
  • Možnosť vzdialeného povolenia prístupu – túto funkciu ocenia obyvatelia hlavne vtedy, keď k nim príde návšteva. Namiesto toho, aby schádzali ku vchodu, jej umožnia vojsť do objektu priamo zo svojho bytu.
  • Blokácie prístupu – v prípade, že niekto stratí prístupovú kartu, dokáže správca alebo ktokoľvek, kto bude mať systém na starosti, blokovať prístup. Zaistí sa tak vysoká úroveň bezpečnosti a zabráni sa tomu, aby do budovy vošla neoprávnená osoba.
  • Prehľad o prístupoch a pohybe v priestoroch – vďaka systému získa správca prehľad o tom, kto do budovy vošiel a kto z nej vyšiel. Ak by sa teda náhodou niečo udialo, vie si ľahko overiť, koho karta alebo biometria bola v danom čase použitá.

Jednoduché používanie je samozrejmosťou

Prístupové systémy sú prehľadné a intuitívne. Ich ovládanie preto nebude robiť problém ani osobám, ktoré sú technicky menej zdatné. Plusom je tiež kontrola prístupu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a praktická mobilná aplikácia.

Vyššia bezpečnosť vďaka ďalším systémom

Úroveň bezpečnosti, ktorú poskytuje prístupový systém, je sama o sebe vysoká. Obyvatelia domu sa preto nemusia báť toho, že po chodbách budú chodiť nepovolané osoby. Ak by však túžili po tom najdokonalejšom a najbezpečnejšom riešení, existuje ešte jedna možnosť. Tou je kombinácia prístupového systému s kamerovým, ktorý zachytí každého, kto prekročí vchodové dvere. Záznam z kamerového systému je výborným dôkazovým materiálom v prípade krádeže či znehodnotenia majetku. Okrem toho sa pomocou neho dá overiť, či prístupovú kartičku použila skutočne oprávnená osoba, čím sa eliminujerizikopodvodu.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu