Biometric

Zabezpečenie vstupu neoprávneným osobám pomocou prístupového systému

Dátum: 19. augusta 2023

Bezpečnosť firmy je jednou z vecí, na ktoré by ste mali myslieť ako prvé. Zaistiť ju môžete viacerými systémami, ktoré sa postarajú nielen o ochranu majetku, ale taktiež o bezpečnosť vašich zamestnancov. Pri ich výbere sa mnohí obzerajú najmä po kamerových systémoch a alarmoch. Okrem nich sú však k dispozícii aj praktické a efektívne prístupové systémy, ktoré zabránia vstupu neoprávnených osôb do kancelárií a ďalších priestorov.

Ako funguje prístupový systém?

Prístupový systém je technologické riešenie, ktorého úlohou je kontrolovať vstup do budovy alebo určitých priestorov. Fungovať môže na základe špeciálnych kariet, odtlačkov prstov alebo PIN kódov. Pomocou tých sa oprávnené osoby dokážu dostať do svojich kancelárií, výrobní alebo iných častí budovy či pozemku.

Celý proces fungovania prístupového systému je rôzny a odlišuje sa v závislosti od značky či modelu, ktorý si zvolíte. Väčšina je však charakteristická tým, že disponuje čítačkami overujúcimi daného človeka. Tie následne zozbierané informácie zasielajú kontrolérom, ktoré vyhodnocujú, či má osoba oprávnenie na vstup.

Systému nechýba ani prehľadné používateľské rozhranie. To slúži napríklad na nastavovanie oprávnení alebo prezeranie histórie vstupov a výstupov.

Aký bezpečný je prístupový systém?

Prístupový systém je jedným z najbezpečnejších riešení, ktoré do svojej firmy môžete zvoliť. Na overenie identity zvyčajne využíva biometriu ako je odtlačok prsta alebo skenovanie tváre, či bezkontaktné prostriedky vo forme karty alebo mobilu. Nedá sa teda len tak obísť alebo oklamať.

Veľkou výhodou je aj skutočnosť, že ak by sa vám prístupový systém nezdal príliš bezpečný, môžete ho skombinovať s ďalšími systémami. Napríklad, systém Biometric je kompatibilný s dochádzkovým systémom, kamerovým, zabezpečovacím alebo návštevným systémom.

Pre aké firmy je vhodný prístupový systém?

Prístupový systém Biometric je ideálnou voľbou pre každú jednu firmu nehľadiac na jej veľkosť. Vlastníkom, nadriadeným či ochranke poskytuje praktický prehľad o tom, kto do objektu vošiel a kto z neho odišiel. V prípade potrieb tak dokážu včasne zakročiť.

Ako vám vie prístupový systém pomôcť?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že prístupový systém je určený len na kontrolu vstupu a výstupu. A síce ide o jeho hlavnú úlohu, nie je jedinou. Práve naopak. Okrem toho má aj množstvo ďalších funkcií. K nim sa radia:

  • Riešenie problémov s dochádzkou zamestnancov – informácie v prístupovom systéme nemôžu zamestnanci len tak prepisovať, vďaka čomu sa znižuje riziko podvodov spojených s dochádzkou a vznik zbytočných chýb z nepozornosti.
  • Blokovanie prístupu niektorých zamestnancov – túto funkciu oceníte hlavne vtedy, keď dôjde k strate alebo opakovanému použitiu karty.
  • Prepojenie s ďalšími systémami – bezpečnosť firmy môžete podporiť aj ďalšími systémami, ako napríklad zabezpečovacím, dochádzkovým alebo kamerovým systémom.
  • Vzdialené povolenie prístupu – v prípade potrieb môžete zamestnancom povoliť prístup aj z home office alebo terénu.

Vytvorenie skupín a zadefinovanie oprávnenia prístupov – prostredníctvom prístupového systému môžete každej skupine zamestnancov poskytnúť iné oprávnenie. Napríklad, kým niektorí sa budú vedieť dostať len do svojich kancelárií, iní budú môcť ísť aj do výrobného strediska či skladu.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu