Biometric

Moderné technológie v prístupových systémoch

Dátum: 6. septembra 2023

Moderné technológie nám dokážu výrazne zjednodušiť život, zabrániť vzniku zbytočných chýb a automatizovať niektoré pracovné úkony. Ich použitie je široké, pričom dôležitú úlohu hrajú aj v rámci zabezpečenia a prístupu do objektu. Premýšľate, že by ste pomocou nich zvýšili bezpečnosť svojej firmy? Zistite, aké všetky výhody vám prinesú a prečo by vám nemali chýbať.

Ako fungujú moderné prístupové systémy?

Moderné prístupové systémy sú výbornou voľbou do každej jednej firmy. Ich úlohou je zabezpečiť ochranu pred nepovoleným vstupom a zároveň kontrolovať pohyb vo vybranom areáli. To v praxi znamená, že pomocou nich viete rýchlo a bez väčších problémov skontrolovať napríklad to, kto k vám prišiel alebo kedy daná osoba objekt opustila.

Spôsob fungovania prístupových systémov je rôzny. Všetko sa odlišuje v závislosti od toho, aký model zariadenia, resp. akého dodávateľa si zvolíte. Vo väčšine prípadov sa však stretnete s technológiou fungujúcou na základe prístupových opatrení a ich spätnej kontroly.

Moderné prístupové systémy majú viaceré funkcie. K tým, ktoré vám poskytuje systém Biometric, sa radia:

  • zabezpečenie vstupov pre neoprávnené osoby,
  • identifikácia prístupovou kartou alebo biometriou,
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • absolútny prehľad o prístupoch a pohybe v priestoroch,
  • vytvorenie skupín a zadefinovanie oprávnení prístupov,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • blokovanie prístupu.

Moderné technológie v prístupových systémoch

Prístupové systémy už dávno nie sú len o tom, aby zabraňovali neoprávneným osobám v prístupe do zabezpečeného objektu. Moderné prevedenia disponujú rôznymi dodatočnými funkciami. K tým, ktoré má systém Biometric, sa radia:

Bezkontaktný alebo biometrický terminál

Moderný systém Biometric je vybavený biometrickým alebo bezkontaktným terminálom, ktorý zaručuje oveľa vyššiu bezpečnosť ako klasický terminál na PIN kód. 

Obe možnosti majú niekoľko výhod:

  • Bezkontaktný terminál – údaje na overenie identity zbiera prostredníctvom identifikačných prostriedkov. Tými môžu byť karty, náramky alebo mobilné telefóny. Po ich oskenovaní systém vyhodnotí, či osobu môže pustiť ďalej.
  • Biometrický terminál – na overenie identity využíva odtlačok prsta, hlas alebo sken očí či tváre. Ide o jedno z najmodernejších riešení, ktoré šetrí množstvo času.

Vytváranie zón

Pomocou prístupového systému môžete vytvoriť v objekte zóny, do ktorých budú mať prístup len určití zamestnanci. Takýmto spôsobom získate dokonalý prehľad o pohybe osôb. Plus, budete mať istotu, že do niektorých častí budovy sa dostanú len vybrané osoby. Nikto iný.

Možnosť prepojenia s inými systémami

Väčšina moderných systémov vrátane Biometric sa dá prepojiť s inými systémami. Tým sa výrazne zvyšuje bezpečnosť vo firme a zjednodušujú sa mnohé pracovné procesy. Biometric má široké možnosti prepojenia. K dispozícii je prepojenie s kamerovým, návštevným, zabezpečovacím aj dochádzkovým systémom. Určite si tak prídete na svoje.

Intuitívne ovládanie

Používanie moderných systémov sa môže zdať komplikované a náročné. Netreba sa však ničoho báť. Systém Biometric je prehľadný a intuitívny. V krátkom čase si naň zvykne úplne každý zamestnanec.

Prístupový systém od overeného dodávateľa

Prístupové systémy sú investíciou na dlhú dobu. Pred ich výberom si preto zistite všetky svoje možnosti a zvoľte si riešenie na mieru od overeného odborníka. Ten vám zaistí nielen kvalitné zariadenie, ktoré poskytne všetky potrebné funkcie, ale aj profesionálne služby a odborné poradenstvo.

Naše ďalšie články

1 2 3 7

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu