Moderné technológie v prístupových systémoch

Dátum: 6. septembra 2023

Moderné technológie nám dokážu výrazne zjednodušiť život, zabrániť vzniku zbytočných chýb a automatizovať niektoré pracovné úkony. Ich použitie je široké, pričom dôležitú úlohu hrajú aj v rámci zabezpečenia a prístupu do objektu. Premýšľate, že by ste pomocou nich zvýšili bezpečnosť svojej firmy? Zistite, aké všetky výhody vám prinesú a prečo by vám nemali chýbať.

Ako fungujú moderné prístupové systémy?

Moderné prístupové systémy sú výbornou voľbou do každej jednej firmy. Ich úlohou je zabezpečiť ochranu pred nepovoleným vstupom a zároveň kontrolovať pohyb vo vybranom areáli. To v praxi znamená, že pomocou nich viete rýchlo a bez väčších problémov skontrolovať napríklad to, kto k vám prišiel alebo kedy daná osoba objekt opustila.

Spôsob fungovania prístupových systémov je rôzny. Všetko sa odlišuje v závislosti od toho, aký model zariadenia, resp. akého dodávateľa si zvolíte. Vo väčšine prípadov sa však stretnete s technológiou fungujúcou na základe prístupových opatrení a ich spätnej kontroly.

Moderné prístupové systémy majú viaceré funkcie. K tým, ktoré vám poskytuje systém Biometric, sa radia:

  • zabezpečenie vstupov pre neoprávnené osoby,
  • identifikácia prístupovou kartou alebo biometriou,
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • absolútny prehľad o prístupoch a pohybe v priestoroch,
  • vytvorenie skupín a zadefinovanie oprávnení prístupov,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • blokovanie prístupu.

Moderné technológie v prístupových systémoch

Prístupové systémy už dávno nie sú len o tom, aby zabraňovali neoprávneným osobám v prístupe do zabezpečeného objektu. Moderné prevedenia disponujú rôznymi dodatočnými funkciami. K tým, ktoré má systém Biometric, sa radia:

Bezkontaktný alebo biometrický terminál

Moderný systém Biometric je vybavený biometrickým alebo bezkontaktným terminálom, ktorý zaručuje oveľa vyššiu bezpečnosť ako klasický terminál na PIN kód. 

Obe možnosti majú niekoľko výhod:

  • Bezkontaktný terminál – údaje na overenie identity zbiera prostredníctvom identifikačných prostriedkov. Tými môžu byť karty, náramky alebo mobilné telefóny. Po ich oskenovaní systém vyhodnotí, či osobu môže pustiť ďalej.
  • Biometrický terminál – na overenie identity využíva odtlačok prsta, hlas alebo sken očí či tváre. Ide o jedno z najmodernejších riešení, ktoré šetrí množstvo času.

Vytváranie zón

Pomocou prístupového systému môžete vytvoriť v objekte zóny, do ktorých budú mať prístup len určití zamestnanci. Takýmto spôsobom získate dokonalý prehľad o pohybe osôb. Plus, budete mať istotu, že do niektorých častí budovy sa dostanú len vybrané osoby. Nikto iný.

Možnosť prepojenia s inými systémami

Väčšina moderných systémov vrátane Biometric sa dá prepojiť s inými systémami. Tým sa výrazne zvyšuje bezpečnosť vo firme a zjednodušujú sa mnohé pracovné procesy. Biometric má široké možnosti prepojenia. K dispozícii je prepojenie s kamerovým, návštevným, zabezpečovacím aj dochádzkovým systémom. Určite si tak prídete na svoje.

Intuitívne ovládanie

Používanie moderných systémov sa môže zdať komplikované a náročné. Netreba sa však ničoho báť. Systém Biometric je prehľadný a intuitívny. V krátkom čase si naň zvykne úplne každý zamestnanec.

Prístupový systém od overeného dodávateľa

Prístupové systémy sú investíciou na dlhú dobu. Pred ich výberom si preto zistite všetky svoje možnosti a zvoľte si riešenie na mieru od overeného odborníka. Ten vám zaistí nielen kvalitné zariadenie, ktoré poskytne všetky potrebné funkcie, ale aj profesionálne služby a odborné poradenstvo.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu