Ako vybrať tie najlepšie kamerové systémy do domu? Poradíme vám

Kategória:
Dátum: 11. januára 2024

Kamerový systém je výborným pomocníkom nielen pre firmy, ale aj pre domácnosti. Sleduje okolie domu a zaznamenáva dôležité udalosti, ktoré by vám mohli neskôr, napríklad pri krádeži, pomôcť. Aby bol však výsledný záznam skutočne kvalitný a nápomocný, výber kamerového systému nesmiete zanedbať. Čo všetko sledovať pri jeho nákupe a na čo si dať pozor?

Kvalitný dodávateľ je kľúčový

Prvým a najdôležitejším faktorom pri výbere kamerového systému je dodávateľ. Spoločnosť s dlhou históriou a rokmi skúseností vám zaistí hlavne profesionálne služby. Ich súčasťou je spravidla odborná montáž a zákaznícky servis. Ten vám pomôže s celým procesom nakupovania a zároveň bude k dispozícii v prípade reklamácií alebo iných komplikácií.

Kvalitný dodávateľ je charakteristický tiež tým, že predáva len overené zariadenie, na ktoré sa budete môcť plne spoľahnúť nehľadiac na to, či bude deň alebo noc.

Typ kamerového systému

Kamerové systémy sa delia na tri základné typy, ktorými sú:

  • Analógový kamerový systém – dá sa nazvať aj káblový, pretože na prenos signálu potrebuje tzv. koaxiálny kábel. Moderné prevedenia majú spravidla viacero rozlíšení, z ktorých si môžete vybrať podľa potreby.
  • IP kamerový systém – na prepojenie kamery s ďalším zariadením sa môže, no nemusí použiť kábel. Ak si zvolíte druhú možnosť, dáta sa zvyčajne prenášajú prostredníctvom Wi-Fi technológie. Výhodou IP systému je najmä to, že záznam si môžete prezerať aj priamo v internetovom prehliadači alebo v aplikácii v mobile.
  • PTZ kamerový systém – jeho súčasťou je 360° kamera, ktorú so záznamovým zariadením prepojíte cez kábel alebo Wi-Fi. K najväčším výhodám tohto systému sa radí široké pokrytie a možnosť sledovať záznam aj z prehliadača či aplikácie.

Konštrukcia kamery

Kamera sa bude nachádzať vonku, kde musí odolať rôznym externým faktorom ako je mráz, dážď alebo sneh. Práve preto musí byť vyrobená z odolných a kvalitných materiálov. Ideálny je kov. Naopak, vyhýbať by ste sa mali lacným čínskym plastovým kamerovým setom. Tie sa zničia už po pár týždňoch používania.

Rozlíšenie obrazu

Rozlíšenie sa podpíše na kvalite záznamu a na tom, či z neho budete vedieť identifikovať páchateľa. Najrozšírenejšie a najlepšie sú v súčasnosti kamery s rozlíšením 1920 x 1080 (Full HD). Vhodné je však aj HD rozlíšenie 1280 x 720. Nižším hodnotám, ako je napríklad 960 x 582 či 720 x 480, by ste sa mali vyhýbať.

Doplnkové funkcie

K obľúbeným doplnkovým funkciám kamerových systémov sa radia:

  • Nočné videnie – praktická funkcia, ktorú má dnes snáď každá kamera. Slúži na to, aby mohlo zariadenie sledovať okolie aj vtedy, keď sa zotmie.
  • Detekcia pohybu – niektoré profesionálne kamery disponujú detektorom, ktorý sleduje pohyb a v prípade, že nejaký zaznamená, vás o tom bude informovať. Takýmto spôsobom viete okamžite zakročiť a predísť vlámaniu či zničeniu dvora alebo záhrady.
  • Mobilná aplikácia – viaceré IP a PTZ kamerové systémy umožňujú prezerať záznam aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Vďaka tomu viete okolie domu skontrolovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Kvalitné kamerové systémy aj pre vašu domácnosť

Kamerový systém je efektívnym riešením, ktoré zvýši bezpečnosť vašej domácnosti. Premýšľate, že by ste si ho zaobstarali? V tom prípade sa obráťte na profesionálov, ktorí vám pomôžu s výberom. Podľa vašich potrieb zvolia zariadenie, ktoré rovno nainštalujú a prepoja s inými systémami nachádzajúcimi sa v domácnosti.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu