Zabezpečenie prístupu pomocou turniketov: Ako na to?

Kategória:
Dátum: 11. apríla 2024

Na zabezpečenie prístupu môžete v súčasnosti využívať rôzne riešenia. Okrem špeciálnych prístupových systémov alebo alarmov sú k dispozícii aj turnikety, ktoré sa tešia veľkej obľube. Prečo si ich zvoliť a ako pomocou nich zaistiť, že sa do vašich priestorov nedostanú nepovolané osoby?

Prečo si vybrať turniket?

Turnikety sú výbornou voľbou na zabezpečenie prístupu do vašej firmy alebo iných priestorov. Dôvodov, prečo si ich vybrať, je hneď niekoľko:

  • Jednoduché používanie – používanie turniketov sa odvíja v závislosti od modelu, ktorý si zvolíte. Vo všeobecnosti však platí, že celý proces je veľmi ľahký a zvládne ho úplne každý. Väčšina moderných turniketov totižto funguje na zamestnaneckú kartu alebo odtlačok prsta, ktorý stačí len naskenovať. Systém v sekunde vyhodnotí, či má daná osoba potrebné povolenie. Ak áno, umožní jej prejsť.
  • Rôzne typy – na trhu dnes nájdete desiatky turniketov, od jednoduchších až po prepracované s mincomatom, infračervenými lúčmi alebo cyklobránkou. Určite si tak prídete na svoje.
  • Vysoká úroveň zabezpečenia – nehľadiac na to, ktorý typ turniketu si vyberiete, môžete si byť istí, že vždy získate vysokú bezpečnosť a zabránite tomu, aby sa do vašich priestorov dostali nepovolané osoby.
  • Možnosť prepojenia s inými systémami – moderné turnikety, ako sú napríklad tie od Biometric, môžete bez akýchkoľvek problémov kombinovať s prístupovým alebo dochádzkovým systémom. Získate tak prehľadné informácie o dochádzke zamestnancov, ich home officoch či dovolenke.

Ako si vybrať ten najlepší turniket?

Ak chcete, aby vám turniket poskytol to najlepšie zabezpečenie, musíte si zaobstarať vhodný model. Pri výbere preto sledujte tieto parametre:

Typ prostredia

Na začiatok je dôležité určiť miesto, kde sa bude turniket nachádzať. Od neho totižto závisí, aký model si nakoniec zvolíte. Napríklad, ak chcete zariadenie umiestniť von, musíte si vybrať typ, ktorý je vhodný aj do exteriéru. Naopak, keď ho budete chcieť zakomponovať do moderného vchodu, mali by ste siahnuť po turnikete v štýlovom dizajne.

Prostredie následne ovplyvňuje aj to, akým spôsobom bude turniket pracovať. Do firiem, ktoré majú stovky zamestnancov, je ideálne zvoliť automatické turnikety. Tie podporia rýchly a bezproblémový priechod. Menšie spoločnosti si zas vystačia aj s mechanickými turniketmi.

Spôsob identifikácie

Turnikety podporujú viaceré spôsoby identifikácie. K nim patria zamestnanecké preukazy, mobilné aplikácie, odtlačky prstov či sken tváre. To, ktorú z možností si vyberiete, je čisto na vás. Mali by ste však brať do úvahy svojich zamestnancov a zamyslieť sa nad tým, čo by sa im používalo najlepšie.

Spôsob použitia

Turnikety na základe spôsobu použitia delíme do dvoch skupín:

  • Mechanické turnikety – klasika, ktorá nikdy nesklame. Po tom, ako zamestnanec naskenuje kartičku alebo odtlačok, systém turniket odomkne a dovolí mu posunúť otočné rameno alebo bariéru.
  • Automatické turnikety – sofistikovanejšie riešenie, ktoré sa oprávneným osobám po naskenovaní karty alebo odtlačku otvorí samé.

Dizajn

Pri výbere turniketu zvážte aj jeho dizajn, aby zapadol do okolitého prostredia a vedel ho doplniť. Stávkou na istotu sú klasické oceľové prevedenia, ktoré sa hodia do takmer každého priestoru. Ak by ste však hľadali niečo zaujímavejšie, k dispozícii sú aj moderné kúsky v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach.

Nezabudnite na prepojenie s inými systémami

Okrem zaistenia bezpečnosti majú turnikety aj veľa ďalších funkcií. Stačí ich len prepojiť s dochádzkovým alebo prístupovým systémom. Takáto kombinácia vám uľahčí evidenciu zamestnancov a poskytne lepší prehľad o pohybe a zotrvaní osôb v monitorovanom priestore.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu