Biometric

Stravovací systém ako nástroj pre zlepšenie zdravia a produktivity zamestnancov

Dátum: 16. novembra 2023

Školské jedálne, podnikové kantíny či iné jedálenské zariadenia majú jednu spoločnú vlastnosť. Na to, aby sa zabránilo chaosu a proces vydávania jedla bol plynulý, potrebujú kvalitný stravovací systém. Ten so sebou okrem prehľadnosti prináša aj množstvo ďalších výhod. K nim sa radí napríklad zvýšenie produktivity či zlepšenie zdravia u zamestnancov. Ako získať všetky tieto benefity?

Fungovanie stravovacieho systému

Na to, aby ste pochopili, ako dokáže stravovací systém zvýšiť produktivitu alebo zdravie zamestnancov, je dôležité zistiť, ako pracuje

Stravovací systém je praktický nástroj, ktorý zamestnancom umožňuje nahlásiť alebo odhlásiť obedy. Okrem toho taktiež dovoľuje vybrať si z viacerých alternatív jedál (ak sú k dispozícii). Takto má osoba väčšiu kontrolu nad tým, čo bude počas dňa jesť.

Ovládanie stravovacích systémov sa odvíja od značky a modelu zariadenia, ktorý si zvolíte. Biometric ponúka dva spôsoby, a to:

  • Ovládanie cez KIOSK – zamestnanec si prostredníctvom objednávacieho terminálu vyberie a objedná obed, prípadne ho zruší. Prihlásenie do vlastného účtu prebieha prostredníctvom kartičky alebo odtlačku prsta.
  • Ovládanie cez mobilnú aplikáciu – prehľadná aplikácia dovoľuje zamestnancovi prihlásiť sa alebo odhlásiť z obeda kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Výhodná je hlavne pre tých, ktorí pracujú z terénu alebo home office.

Systém jednotlivé údaje od zamestnancov spracuje a poskytne ich pracovníkom v kuchyni a na výdaji v prehľadnej forme. Znižuje tak riziko vzniku zbytočných chýb a komplikácií.

Zvýšenie produktivity a zdravie idú ruka v ruke

Moderné stravovacie systémy disponujú funkciou výberu jedál, vďaka čomu má zamestnanec istotu, že obed mu bude chutiť a zasýti ho. Získa tak potrebnú energiu na prácu, čím sa zvyšuje jeho produktivita a zlepšujú sa výsledky.

Spolu so zvýšením produktivity ide často ruka v ruke aj zdravie. Tým, že si zamestnanec vie vybrať jedlo, nie je odkázaný len na pokrmy, ktoré spôsobujú priberanie, ospalosť a ďalšie problémy.

Tu je však nutné dodať, že nie každý zamestnanec sa rozhodne pre zdravú alternatívu. Mnohí si radšej zvolia ťažšie jedlo, ktoré výrazne ovplyvní ich pracovný výkon. Ako riešiť takúto situáciu? Dôležité je budovať zdravú firemnú kultúru a ľudí začať vzdelávať o výhodách zdravých pokrmov. Ukážte im, aké benefity so sebou prinášajú a prečo by mali staviť práve na ne.

Ak je to možné, snažte sa, aby aj zdravé jedlá vyzerali zaujímavo a lákavo. Len tak im zamestnanci dajú šancu a vyberú si ich napríklad namiesto ťažkého hamburgera s hranolčekmi.

Ďalšie výhody stravovacieho systému

Stravovací systémviacero výhod, vďaka ktorým by ste nad ním mali aspoň porozmýšľať. K tým hlavným patria:

  • jednoduché a intuitívne rozhranie,
  • bezproblémové prihlásenie cez zamestnaneckú kartu alebo odtlačok prsta,
  • možnosť prihlasovať a odhlasovať obedy cez aplikáciu,
  • prepojenie na dochádzkový systém,
  • podrobné a prehľadné spracovanie objednávok,
  • jednoduchá správa stravníkov.

Kľúčové je nájsť správneho dodávateľa

Ak chcete, aby vám stravovací systém uľahčil prácu a mal všetky funkcie, musíte si najprv nájsť overeného dodávateľa. Ten vám poskytne riešenie na mieru, ktoré splní vaše očakávania aj potreby. Jednou z možností je systém Biometric, ktorý sa ľahko ovláda, dá sa bez problémov prispôsobiť a je ideálny do veľkých aj malých firiem.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu