Biometric

Prístupový systém pre školy a inštitúcie: Zlepšenie bezpečnosti a riadenia prístupu

Dátum: 23. novembra 2023

Bezpečnosť je v školách, firmách a ďalších inštitúciách prvoradá. V súčasnosti sa dá docieliť viacerými spôsobmi. Okrem vrátnikov, ktorí sledujú vstup do budovy a nepustia do nej nikoho neoprávneného, sú ideálnym riešením aj prístupové systémy. Ako dokážu v tomto prípade pomôcť a prečo by ste nad nimi mali určite popremýšľať?

Efektívne riešenie, ktoré zabráni vstupu neoprávnených osôb

V mnohých školách a firmách sú na vrátnici alebo v blízkosti vchodu pracovníci, ktorí sledujú, kto do budovy vchádza a kto z nej odchádza. Ak by sa do nej snažil vojsť niekto neznámy, vedia mu v tom zabrániť, čím znižujú riziko krádeže alebo iného nebezpečenstva.

Problém je však v tom, že v prípade väčšieho množstva ľudí si vrátnik nemusí vždy všimnúť úplne každého. Do tried, kabinetov alebo kancelárií sa tak môžu dostať aj osoby “zvonka”, ktoré tam nemajú čo robiť.

V takýchto situáciách je dobré porozmýšľať nad prístupovým systémom. Cez ten budú môcť prejsť len zamestnanci, ktorí budú mať špeciálne kartičky, prípadne v systéme bude uložený ich odtlačok prsta alebo sken tváre.

Prístupové systémy zaisťujú vysoké zabezpečenie a vrátnika môžu úplne nahradiť. Prípadne ho vedia len efektívne doplniť. Preberú za neho kontrolu vstupu, pričom jeho náplňou práce bude radiť návštevníkom, kam majú ísť, na koho sa obrátiť a podobne.

Široké možnosti použitia

Prístupové systémy sú univerzálnym riešením vhodným do podnikov, firiem, škôl a inštitúcií rôznych veľkostí. Veľmi jednoducho sa dajú prispôsobiť aktuálnym potrebám a zaistiť tak plynulú prácu a vysokú úroveň bezpečnosti.

Moderným prístupovým systémom nechýbajú ani desiatky funkcií, ktoré uľahčujú ako prácu s nimi, tak aj následné spracovanie jednotlivých dát.

K hlavným funkciám prístupových systémov sa radia:

  • zabezpečenie vstupov pre neoprávnené osoby,
  • identifikácia prístupovou kartou alebo biometriou (odtlačok prsta, tvár, hlas),
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • blokácie prístupu.

Jednoduché používanie, na ktoré si zvykne úplne každý

Prístupové systémy môžu na prvý pohľad vyzerať komplikovane a náročne. Ich používanie však ani zďaleka také nie je. Rozhranie, ktorým disponujú, je prehľadné a intuitívne. Všetky potrebné informácie v ňom nájdete v priebehu sekundy.

Veľkým plusom je tiež skutočnosť, že systémy fungujú v počítači aj mobile. Dostanete sa tak do nich nehľadiac na to, či ste priamo vo firme, v teréne alebo doma na home office.

Vyššia úroveň bezpečia vďaka ďalším systémom

Prístupové systémy dokážu spolupracovať s viacerými ďalšími systémami, ku ktorým sa radia:

  • dochádzkový, 
  • zabezpečovací, 
  • kamerový, 
  • návštevný,
  • systém evidencie výrobných operácií.

Platí, že čím viac systémov budete mať, tým bude bezpečnosť lepšia a celý proces práce plynulejší. Ak však nechcete hneď na začiatku investovať do všetkých spomenutých systémov, k prístupovému si zaobstarajte aspoň kamerový systém. Prostredníctvom neho si budete môcť pozrieť, kto počas dňa vošiel do budovy a čo sa udialo na vrátnici alebo na chodbách.

Kamerový záznam je aj výborným dôkazovým materiálom. V prípade krádeže alebo iných problémov poslúži ako prostriedok na identifikáciu páchateľa.

Výber prístupových systémov neberte na ľahkú váhu

Výhod a silných stránok prístupových systémov je viac ako dosť. Ak si chcete byť istí, že ich získate všetky, zvoľte si overené riešenie od Biometric. To vás okrem rôznych funkcií poteší aj kompatibilitou s inými systémami a jednoduchým používaním.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu