Turnikety a prístupové systémy: Ako vedia spolupracovať?

Kategória:
Dátum: 3. mája 2024

Turnikety a prístupové systémy majú jednu spoločnú funkciu – zaručujú ochranu pred nepovolenými vstupmi do vybraných priestorov. Každá z alternatív to však robí odlišne. Do svojej firmy alebo iného objektu si môžete zvoliť buď len jednu z nich, alebo ich kombináciu, ktorá zaistí tú najvyššiu úroveň zabezpečenia.

Kde využijete turnikety?

Turnikety sú univerzálnym pomocníkom, ktorý sa dá využiť na rôznych miestach. Najčastejšie sa objavuje vo vchodoch firiem, škôl alebo ďalších verejných budov, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. Predstavuje totižto fyzickú bariéru, cez ktorú sa bez potrebného overovacieho prvku nedostanete ďalej.

Na zabezpečenie vstupu si môžete zaobstarať viaceré typy turniketov. K tým najpopulárnejším sa v súčasnosti radia:

  • Klasické nízke turnikety – ide o jeden z najbežnejších typov turniketov, s ktorým sa stretnete v knižniciach alebo na staniciach. Zvyčajne umožňuje overenie na kartu alebo biometriu.
  • Klasické vysoké turnikety – v porovnaní s nízkymi turniketmi majú o niečo vyššie zabezpečenie. Nedajú sa totižto preskočiť. Overovanie identity býva vo forme karty alebo odtlačku prsta.
  • Optické turnikety – moderné riešenie charakteristické tým, že nemá fyzické zábrany. Ak by však cezeň prešiel človek, ktorý nemá oprávnenie, spustia alarm. Úroveň ich zabezpečenia preto nie je o nič nižšia ako predchádzajúce turnikety.

Následne si môžete vybrať aj z mnohých ďalších alternatív, ako je napríklad turniket s cyklobráničkou alebo mincomatom, prípadne rampa. Tá je ideálna do garáží a na parkoviská.

Kde vám poslúžia prístupové systémy?

Prístupové systémy využijete nielen vo vchodoch budov, ale taktiež priamo v nich. Viete nimi napríklad vytvoriť zóny, ktoré vám poskytnú dokonalý prehľad o pohybe zamestnancov, návštevníkov a ďalších osôb.

Zóny sa zídu predovšetkým vtedy, ak sa v objekte nachádzajú miesta, na ktoré majú prístup len určití zamestnanci alebo návštevníci. Môže ísť napríklad o laboratóriá.

Moderné prístupové systémy, ako je ten od Biometric, potešia okrem zabezpečenia priestorov aj ďalšími funkciami a výhodami, ako sú:

  • identifikácia prístupovou kartou alebo biometriou,
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • blokácie prístupu,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • absolútny prehľad o prístupoch a pobytoch v priestoroch.

Viacstupňová ochrana objektu

Turnikety a prístupové systémy vedia samé o sebe zaručiť vysokú úroveň zabezpečenia. V kombinácii vám však poskytnú viacstupňovú ochranu, ktorú oceníte napríklad na miestach so zvýšeným pohybom.

Kombinácia prístupového systému a turniketu nielenže zabráni tomu, aby sa do objektu dostal niekto nepovolaný, ale taktiež pomocou nej získate prehľad o pohybe a zotrvaní povolaných osôb. Vždy tak viete, kto do firmy, školy alebo iného priestoru vošiel a či sa v ňom stále nachádza alebo ho už opustil.

Prístupový systém nemusíte prepájať len s turniketmi. Pokojne k nemu pridajte aj kamery. A ak chcete mať dokonalý prehľad o dochádzke, stavte na dochádzkový systém. Vďaka nemu bude evidencia zamestnancov oveľa jednoduchšia.

Prepojenie nechajte na odborníkov

Prepojenie prístupového systému s turniketmi nechajte v rukách odborníkov. Tí vedia, čo robiť, aby obe riešenia správne fungovali a poskytli vám všetky potrebné funkcie.Profesionáli vám tiež radi pomôžu s výberom. Na základe vašich požiadaviek a preferencií prispôsobia prístupový systém aj turnikety tak, aby vám slúžili dlhé roky.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu