Bezchybný stravovací systém a plynulý priebeh vydávania jedál: Ako na to?

Dátum: 12. augusta 2023

Správne zvolený stravovací systém zaručuje plynulý priebeh vydávania jedál a stará sa o spokojnosť všetkých zamestnancov. Jeho výhodou je taktiež to, že zabraňuje zbytočným chybám, vďaka čomu sa zvyšuje celková efektivita práce. Aké ďalšie benefity vám poskytuje a ako si zvoliť ten najlepší systém?

Prečo je stravovací systém dôležitý?

Udržať si prehľad v jednotlivých objednávkach môže byť pri väčšom počte stravníkov nemožné. Tradičné zapisovanie požiadaviek zamestnancov na papier dokáže spôsobiť chaos, kvôli ktorému nebude mať obed úplne každý. Prípadne ho bude mať, no na tanieri sa mu objaví niečo iné.

Týmto a mnohým ďalším komplikáciám, ktoré vedú k nespokojnosti zamestnancov alebo k ich nervozite, sa môžete veľmi jednoducho vyhnúť. Stačí si zvoliť vhodný stravovací systém. Ten zabezpečuje rýchle objednanie stravy a efektívne spravovanie objednávok pri výdaji jedla, čím šetrí energiu, čas aj financie.

Intuitívne používateľské rozhranie odstraňuje riziko chýb aj na strane zamestnancov. Tí si v priebehu niekoľkých minút objednajú jedlo na daný deň, prípadne na niekoľko dní dopredu. Bez toho, aby sa v mobilnej aplikácii alebo pri objednávacom termináli zdržovali príliš dlho.

Ako si vybrať ten najlepší stravovací systém?

Výberu stravovacieho systému by ste mali venovať dostatok času. Výrazne totižto ovplyvní spôsob objednávania jedál, ich vydávania a práce s jednotlivými údajmi. Ak chcete, aby bol celý proces úspešný, mali by ste sledovať niekoľko základných parametrov, ktorými sú:

Overený dodávateľ

Spoločnosť, ktorá vám stravovací systém predá, vám musí okrem kvalitných produktov poskytnúť aj profesionálne služby. To v praxi znamená, že v prípade potrieb vám poradí, ako vyriešiť nejaký problém alebo akým spôsobom prepojiť nový systém s už existujúcim. 

Kvalitný dodávateľ by vám mal zaručiť aj servis, ktorý využijete v situáciách, keď sa systém náhodou pokazí.

Pre nás v Biometric je všetko toto samozrejmosťou. Po implementácii systému vám pomôžeme s jeho nastavením a celkovým používaním. Samozrejmosťou je aj odborný servis.

Spôsob používania

Každý stravovací systém sa používa inak. Vo všeobecnosti však platí, že čím je používanie jednoduchšie, tým lepšie. Zamestnancov zbytočne nezdržuje a zaručuje plynulú prácu

Systém Biometric môžu pracovníci používať prostredníctvom praktických terminálov nachádzajúcich sa priamo vo firme. Do tých sa prihlásia pomocou svojej zamestnaneckej karty alebo odtlačku prsta.

Druhou možnosťou je mobilná aplikácia, ktorá je k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí si ju len stiahnuť do mobilu.

Stravovací systém má aj klasické počítačové rozhranie. To slúži na sledovanie informácií o zamestnancoch a ich stravovacích preferenciách, vytváranie jedálnička, spracovávanie objednávok a importovanie údajov vo formáte .xlsx.

Funkcie systému

Pri výbere stravovacieho systému musíte dbať aj na to, aké funkcie vám zvolené riešenie poskytuje a či vyhovujú vašim požiadavkám. K hlavným funkciám systému Biometric sa radia:

  • rýchla identifikácia pri objednávke cez KIOSK,
  • možnosť vzdialenej objednávky mimo pracoviska,
  • intuitívne ovládanie,
  • prehľadné spracovanie objednávok,
  • jednoduchá správa stravníkov,
  • možnosť rozdelenia stravníkov podľa strediska,
  • voľba počtu a typov jedál,
  • import údajov do systému z formátu .xlsx.

Možnosť prepojenia s inými systémami

Prepojenie stravovacieho systému s ďalšími systémami uľahčuje viaceré procesy vo firme. Najpraktickejšie je prepojenie s dochádzkovým systémom, ktoré dokáže zamestnanca po príchode do práce automaticky prihlásiť na obed, prípadne urobiť presný opak. Ak by zamestnanec do práce neprišiel, systém ho odhlási.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu