Ako funguje stravovací systém a aké sú jeho hlavne výhody?

Dátum: 3. augusta 2023

Poskytujete svojim zamestnancom stravu? V tom prípade určite viete, že sledovanie objednávok, účtovanie príspevkov či celkový výdaj pokrmov je náročný proces. Ak sa chcete vyhnúť rôznym chybám a nepresnostiam, je dôležité, aby ste mali kvalitný stravovací systém. Ako toto riešenie funguje a aké výhody vám ponúka?

Čo je stravovací systém?

Stravovací systém je technológia, ktorú by mala vlastniť každá firma disponujúca firemnou jedálňou alebo miestom na výdaj stravy. Jej hlavnou úlohou je: 

 • zabezpečiť jednoduché a rýchle objednanie stravy,
 • spravovať objednávky pri výdaji jedla,
 • spravovať zoznam stravníkov,
 • účtovať príspevky za stravu.

Stravovacie systémy automatizujú mnohé procesy, čím odstraňujú riziko zbytočných chýb z nepozornosti. Efektívne tak šetria čas, energiu aj financie. Zamestnanci ich môžu využívať prostredníctvom objednávacích terminálov alebo praktickej aplikácie v mobile. Tá je k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek. Obed si vďaka tomu vedia prihlásiť alebo odhlásiť nehľadiac na to, či sa nachádzajú v práci, doma alebo v teréne.

Fungovanie stravovacieho systému

Spôsob fungovania stravovacieho systému Biometric nie je vôbec náročný. Máte tak istotu, že zamestnanci si naň zvyknú vo veľmi krátkom čase

V prípade úpravy stravovacích preferencií cez objednávací terminál stačí použiť zamestnaneckú kartu alebo odtlačok prsta. Na základe týchto identifikačných údajov sa osoba prihlási do svojho konta a zvolí si možnosť, ktorú potrebuje.

V rámci mobilnej aplikácie je celý proces ešte jednoduchší. Zamestnanci ju majú stiahnutú vo svojom zariadení, kde ju len otvoria a zvolia si potrebnú možnosť.

Pracovné prostredie stravovacieho systému je intuitívne. Po otvorení aplikácie alebo pri používaní terminálu budete hneď vedieť, čo stlačiť alebo akú možnosť vybrať

Informácie o zamestnancoch systém ukladá a spracováva tak, aby boli čitateľné a prehľadné. Následne ich odosiela do výdajového terminálu, ktorý ich v jednoduchej podobe poskytuje kuchyni alebo tímu pracovníkov starajúcich sa o výdaj jedál.

Výhody stravovacieho systému

Stravovací systém Biometric vás poteší veľkým množstvom výhod. K tým najväčším sa radia:

 • Prepojenie na dochádzkový systém – zjednodušuje používanie stravovacieho systému. Zamestnancov môže napríklad po príchode do práce automaticky prihlásiť na obed.
 • Rýchla identifikácia pri objednávke cez objednávací terminál – proces objednania obeda cez terminál je rýchly a plynulý. Zamestnanca preto zbytočne nezdržuje.
 • Technicky nenáročné a intuitívne ovládanie – používanie terminálu alebo aplikácie nebude robiť problém žiadnemu zamestnancovi. Dokonca ani tomu, ktorý nemá veľa technických zručností.
 • Prehľadné spracovanie objednávok – zoznam objednávok je prehľadný a ľahko čitateľný, vďaka čomu zbytočne nekomplikuje prácu zamestnancom v kuchyni alebo vo výdaji.
 • Možnosť rozdelenia stravníkov podľa strediska alebo oddelenia – zabraňuje chaosu pri výdaji obedov a uľahčuje celý proces práce.
 • Voľba počtu a typov jedál – zamestnanci si prostredníctvom stravovacieho systému môžu vybrať typ jedla a jeho množstvo presne podľa svojich preferencií.
 • Variabilita pri tvorbe jedálnička – stravovací systém umožňuje výber rôznych kombinácií jedál a ich cien. Všetko tak máte vo svojich vlastných rukách.

Import údajov do systému z formátu .xlsx – ak máte nejaké údaje mimo systému, môžete ich doň jednoducho importovať.

Naše ďalšie články

Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
Ako fungujú turnikety?
Medzi základné bezpečnostné systémy, ktoré môžete využiť vo svojej firme, patria turnikety. Tie sú charakteristické vysokou úrovňou spoľahlivosti...
1 2 3 8

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu