Ako funguje stravovací systém a aké sú jeho hlavne výhody?

Dátum: 3. augusta 2023

Poskytujete svojim zamestnancom stravu? V tom prípade určite viete, že sledovanie objednávok, účtovanie príspevkov či celkový výdaj pokrmov je náročný proces. Ak sa chcete vyhnúť rôznym chybám a nepresnostiam, je dôležité, aby ste mali kvalitný stravovací systém. Ako toto riešenie funguje a aké výhody vám ponúka?

Čo je stravovací systém?

Stravovací systém je technológia, ktorú by mala vlastniť každá firma disponujúca firemnou jedálňou alebo miestom na výdaj stravy. Jej hlavnou úlohou je: 

 • zabezpečiť jednoduché a rýchle objednanie stravy,
 • spravovať objednávky pri výdaji jedla,
 • spravovať zoznam stravníkov,
 • účtovať príspevky za stravu.

Stravovacie systémy automatizujú mnohé procesy, čím odstraňujú riziko zbytočných chýb z nepozornosti. Efektívne tak šetria čas, energiu aj financie. Zamestnanci ich môžu využívať prostredníctvom objednávacích terminálov alebo praktickej aplikácie v mobile. Tá je k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek. Obed si vďaka tomu vedia prihlásiť alebo odhlásiť nehľadiac na to, či sa nachádzajú v práci, doma alebo v teréne.

Fungovanie stravovacieho systému

Spôsob fungovania stravovacieho systému Biometric nie je vôbec náročný. Máte tak istotu, že zamestnanci si naň zvyknú vo veľmi krátkom čase

V prípade úpravy stravovacích preferencií cez objednávací terminál stačí použiť zamestnaneckú kartu alebo odtlačok prsta. Na základe týchto identifikačných údajov sa osoba prihlási do svojho konta a zvolí si možnosť, ktorú potrebuje.

V rámci mobilnej aplikácie je celý proces ešte jednoduchší. Zamestnanci ju majú stiahnutú vo svojom zariadení, kde ju len otvoria a zvolia si potrebnú možnosť.

Pracovné prostredie stravovacieho systému je intuitívne. Po otvorení aplikácie alebo pri používaní terminálu budete hneď vedieť, čo stlačiť alebo akú možnosť vybrať

Informácie o zamestnancoch systém ukladá a spracováva tak, aby boli čitateľné a prehľadné. Následne ich odosiela do výdajového terminálu, ktorý ich v jednoduchej podobe poskytuje kuchyni alebo tímu pracovníkov starajúcich sa o výdaj jedál.

Výhody stravovacieho systému

Stravovací systém Biometric vás poteší veľkým množstvom výhod. K tým najväčším sa radia:

 • Prepojenie na dochádzkový systém – zjednodušuje používanie stravovacieho systému. Zamestnancov môže napríklad po príchode do práce automaticky prihlásiť na obed.
 • Rýchla identifikácia pri objednávke cez objednávací terminál – proces objednania obeda cez terminál je rýchly a plynulý. Zamestnanca preto zbytočne nezdržuje.
 • Technicky nenáročné a intuitívne ovládanie – používanie terminálu alebo aplikácie nebude robiť problém žiadnemu zamestnancovi. Dokonca ani tomu, ktorý nemá veľa technických zručností.
 • Prehľadné spracovanie objednávok – zoznam objednávok je prehľadný a ľahko čitateľný, vďaka čomu zbytočne nekomplikuje prácu zamestnancom v kuchyni alebo vo výdaji.
 • Možnosť rozdelenia stravníkov podľa strediska alebo oddelenia – zabraňuje chaosu pri výdaji obedov a uľahčuje celý proces práce.
 • Voľba počtu a typov jedál – zamestnanci si prostredníctvom stravovacieho systému môžu vybrať typ jedla a jeho množstvo presne podľa svojich preferencií.
 • Variabilita pri tvorbe jedálnička – stravovací systém umožňuje výber rôznych kombinácií jedál a ich cien. Všetko tak máte vo svojich vlastných rukách.

Import údajov do systému z formátu .xlsx – ak máte nejaké údaje mimo systému, môžete ich doň jednoducho importovať.

Naše ďalšie články

Dochádzkový systém pre malé firmy
Správna evidencia dochádzky je kľúčová pre efektívne fungovanie každej firmy, a to vrátane malých podnikov. V tomto článku sa pozrieme na výhody po...
Aké typy turniketov poznáme?
Premýšľate, že si na zabezpečenie vstupu do firmy alebo iného priestoru zaobstaráte turnikety? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje veľké m...
1 2 3 9

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu