Zabezpečte si firemné vstupy bezkontaktným alebo biometrickým terminálom

Dátum: 22. augusta 2023

Správne riešený firemný vstup dokáže zabrániť tomu, aby sa na súkromný pozemok dostali cudzie osoby, a tým zaistiť vysokú bezpečnosť zamestnancov aj majetku. Možností, ako na to, je v dnešnej dobe viac ako dosť. Jednou z nich je kvalitný prístupový systém s bezkontaktným alebo biometrickým terminálom. Čím je toto riešenie charakteristické a prečo by ste nad ním mali určite popremýšľať?

Ako funguje bezkontaktný a biometrický terminál?

V rámci prístupových systémov existujú dva základné typy terminálov, ktorými sú:

Bezkontaktný terminál je charakteristický tým, že využíva špeciálnu technológiu na komunikáciu s príslušnými identifikačnými prostriedkami. Tými môžu byť karty, náramky alebo mobilné telefóny.

Biometrický terminál je zas známy tým, že používa rôzne metódy na zbieranie biometrických údajov, ako sú napríklad odtlačky prstov, tvár, hlas alebo oči.

Po zozbieraní informácií fungujú terminály rovnako alebo veľmi podobne. Jednotlivé údaje spracúvajú a porovnávajú ich so záznamami uloženými v databáze. Ak príde k zhode, systém osobu pustí ďalej.

Výhody bezkontaktných a biometrických terminálov

Bezkontaktné a biometrické terminály majú veľké množstvo výhod ako pre vás, tak aj pre samotných zamestnancov. Niekoľko z nich uvádzame nižšie.

Vysoká bezpečnosť

Prístupový systém s bezkontaktným alebo biometrickým terminálom zaisťuje tú najvyššiu úroveň bezpečnosti. Funguje totižto na biometriu (napríklad odtlačok prsta) alebo na špeciálny identifikačný prostriedok, ktorý vlastnia iba zamestnanci. Nedá sa preto len tak obísť. V praxi to znamená, že do kancelárií alebo iných priestorov vo firme sa dostanú len oprávnené osoby.

Viacstupňová ochrana

Prístupový systém je možné skombinovať s turniketmi alebo kamerami, čo povýši bezpečnosť rovno o niekoľko úrovní. Turnikety sú ideálne vtedy, keď si chcete byť istí, že sa osoba skutočne nedostane do rôznych častí budovy. Kamerové záznamy vám zas pomôžu napríklad v prípade, že budete potrebovať dôkazový materiál.

Jednoduché používanie

Používanie biometrických a bezkontaktných terminálov je rýchle a ľahké. Zvládne to úplne každý zamestnanec. K zariadeniu spravidla stačí priložiť kartičku, náramok, mobil alebo prst a máte hotovo.

Jednoduché je aj následné spracovanie zozbieraných údajov, čo uľahčuje prácu ako vám, tak aj ekonomickému oddeleniu, ktoré má na starosti mzdy.

Možnosť rozšírenia o ďalšie systémy

Prístupový systém Biometric s bezkontaktným alebo biometrickým terminálom môžete kedykoľvek rozšíriť o ďalšie systémy. Zvoliť si viete napríklad návštevný, zabezpečovací, kamerový alebo dochádzkový systém. Prípadne systém evidencie výrobných operácií.

Funkcie prístupového systému

Prístupový systém s bezkontaktným alebo biometrickým terminálom poskytuje rovno niekoľko funkcií. Tie vám zaručia vysoký komfort a zjednodušia celý proces práce. 

K hlavným funkciám, s ktorými sa stretnete pri používaní systému Biometric, patria:

  • zabezpečenie vstupov pre neoprávnené osoby,
  • identifikácia prístupovou kartou alebo biometriou,
  • možnosť vzdialeného povolenia prístupu,
  • zadefinovanie zón objektu/priestorov,
  • eliminácia podvodov pri dochádzke,
  • absolútny prehľad o prístupoch a pohybe v priestoroch,
  • blokácie prístupu,
  • jednoduché prepojenie na ďalšie systémy.

Prístupový systém je možné ovládať prostredníctvom počítača aj praktickej mobilnej aplikácie. Jednotlivé údaje sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Pristupovať k nim môžete odkiaľkoľvek – z práce, home office aj terénu.

Naše ďalšie články

1 2 3 7

Napíšte nám

Chcete vedieť viac?

Chcete vedieť viac o našich službách alebo produktoch? Zanechajte nám odkaz a radi vám zodpovieme vaše otázky, či vypracujeme cenovú ponuku.
Kontaktovať nás môžete aj tu:

+421 221 025 460
obchod@biometric.sk
Napíšte nám
Vašu firmu vnímame ako celok, navrhneme Vám a pripravíme komplexné riešenia pre optimalizáciu pracovných procesov, evidenciu zamestnancov, či kontrolu pohybu a zabezpečenie priestorov firmy. Prostredníctvom nami navrhnutých a vyvinutých inovatívnych systémov zefektívnime podnikanie v rôznych oblastiach.
BIOMETRIC, spol. s r.o.
Rovniankova 2, 851 02 Bratislava
IČO: 43 874 801
DIČ: 2022498731
IČ DPH: SK2022498731
© 2023 BIOMETRIC, spol. s r.o.
crossmenu